Prekyslenie

PREKYSLENIE

„Ľudské telo je chrám. Choroba je trhlina v harmónii. Zdravie je súzvuk.“

Hippokrates

Viem, ako sa

Ľudské telo je dokonalý a  neúnavný mechanizmus!

Bez prestávky pracuje, a často bojuje za náš život. Neutralizuje, čistí, vyrovnáva, dopĺňa… 

Súčasný životný štýl mu však nepomáha, a tak sú naše telá čoraz viac vyčerpané, unavené a choré

Aj ty sa cítiš unavený, podráždený, bez energie?

K tomu rastúce bruško, kilá navyše, tlakcelulitída, o pleti ani nehovoriac! 

Tiež toho máš dosť?!?

Čítaj ďalej!

Čo znamená ?

K okysľovaniu dochádza v dôsledku našich stravovacích návykov, ale aj vplyvom životného štýlu. Nedostatok spánku, stres, málo pohybu, ale aj negatívne emócie spôsobujú, že sa v tele zvýšia bunkové metabolické procesy, počas ktorých telo tvorí viac kyselinového odpadu než je schopné odbúrať.

Hromadenie kyslého odpadu narúša acidobazickú rovnováhu tela – organizmus sa prekysľuje. Narušená rovnováha medzi kyselinami a zásadami v tele spôsobuje vážne metabolické poruchy, vznik ochorení, obezitu,  predčasné starnutie a celkové oslabenie organizmu.

Hromadenie kyslého odpadu v organizme sa podieľa na celkovom oslabení zdravia a na vzniku vážnych ochorení.

Kardiovaskulárne ochorenia, obezita, poruchy pohybového ústrojenstva ohrozujú už aj veľmi mladých ľudí a deti. Ako s tým súvisí kyslý bunkový odpad?

Telo intenzívne využíva všetky dostupné spôsoby na to, aby udržalo stabilné pH krvi a ostatných telesných tekutín.

Najdôležitejšiu úlohu pri udržovaní pH zohrávajú obličky, ktoré vylučujú nadbytočné kyseliny močom. Ak sú vyčerpané obličky, telo musí bojovať s hromadiacim sa odpadom. Ako?

Jedna z možností je uvoľňovať zásadité  látky na neutralizáciu kyselín z iných častí tela. Napríklad vápnik z kostí. V odborných kruhoch sa diskutuje o zvýšenom vyplavovaní vápnika, ktoré sa pozoruje pri nižšom pH moču. Prevláda názor, že tento vápnik sa vyplavuje z kostí práve za účelom regulácie pH, čo môže spôsobovať osteoporózu (rednutie kostí).

Ďalším spôsobom boja proti prekysleniu je ukladanie tuku. Je to zároveň najviac viditeľný ukazovateľ. Nanešťastie, ľudia často vidia len estetický nedostatok a nesprávnym riešením problém  narastá do hrozivých rozmerov. Je dôležité vedieť, že tuk má pre náš organizmus veľmi veľký význam. Chráni, izoluje,  obaľuje vnútorné orgány. Rozpúšťa dôležité vitamíny. VIAŽE na seba kyselinový odpad. Dokonca ho dokáže v malom množstve neutralizovať a vylúčiť z tela. Ak je však odpadu viac, ako môže zvládnuť, naviaže ho na seba a uväzní v tukových vrstvách. Je to prvá pomoc pre naše orgány pred priamym poškodením. V tuku uskladnené kyseliny vyzerajú nevzhľadne, a sú z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Nadmerné hromadenie kyselín v tele je výstražným signálom pre pečeň, aby zvýšila produkciu cholesterolu.  Čím viac je telo prekyslené, tým viac cholesterolu vyrába.

 Vedeli ste, že “Zlý” LDL cholesterol prispieva k vzniku plakov na vnútornom povrchu tepien? Plaky zohrávajú ochrannú úlohu pre tkanivo tepien a pomáhajú udržiavať stabilné pH krvi! Príliš veľa plaku obmedzí prietok krvi a to má smutne známy dopad na život človeka.  

Je to začarovaný kruh. A ty z neho môžeš vystúpiť!

Zásaditá IOVA účinne pomáha telu naprávať škody, ktoré si ľudia väčšinou privodia sami. Znižuje prekyslenie, vychytáva voľné radikály, rozpúšťa a vyplavuje nahromadený odpad. Elektrolýzou upravená voda má odporúčané pH 9,5, hodnotu ORP od -500 mV. Je štrukturovaná, čo znamená, že vďaka menším molekulárnym útvarom sa veľmi rýchlo a účinne vstrebáva.

Prirodzene ?

Každá minca má dve strany.

Tak je to aj s našim “tukom“. Esteticky nevzhľadné telo, a celulitída majú úzky súvis s množstvom kyselín v organizme. 

Prečo?

Prekyslenie okráda telo o kyslík, bez ktorého sa spomaľuje metabolizmus

Navyše, telo si udržiava tuk ako ochranu pred nadbytkom kyselín. Tuk viaže kyseliny, hromadí ich v tukovej vrstve, čím chráni vnútorné prostredie pred poškodením. 

Obnovením acidobazickej rovnováhy dosiahnete prílev energie a umožníte telu udržiavať prirodzenú hmotnosť.

A ako s tým súvisia

Antioxidanty chránia telo pred nežiadúcim účinkom voľných radikálov. Už vieme, že voľné radikály sú súčasťou kyslého odpadu, poškodzujú zdravé bunky a oberajú nás o kyslík!

IOVA je zásaditá voda nasýtená elektrónmi, čo z nej robí nápoj plný energie. Pitím zásaditej ionizovanej vody elektróny s negatívnym nábojom priťahujú a neutralizujú kladné protóny voľných radikálov. Tak vznikajú molekuly kyslíka, zrýchli sa metabolizmus, zvýši energia a zároveň si telo nevytvára tukové zásoby na ochranu pred prekyslením.

Zásaditá ionizovaná voda s hodnotou ORP -500 mV, poskytuje dostatok energie potrebnej na udržanie zdravia a zdravej hmotnosti.

Oxidačno-redukčný potenciál – ORP – tiež sa používa REDOX potenciál

Hodnoty ORP definujú silu roztoku na odovzdávanie alebo prijatie elektrónov. Oxidačno redukčné procesy prebiehajú vo všetkých vodných roztokoch, a teda aj v našom tele. Voda je hlavnou zložkou telesných tekutín a orgánov ľudského tela – 70% ľudského tela tvorí voda.

Životne dôležité funkcie tela závisia od oxidačno-redukčných reakcií, jednoducho povedané závisia od pohybu elektrónov.

Počas oxidačného procesu atómy, alebo ióny odovzdávajú elektróny. V našom tele dochádza k oxidácii počas rozkladu bielkovín, uhľovodíkov a tukov z potravy na jednoduché zlúčeniny. Zároveň sa uvoľňuje energia a vzniká kyslý odpad.

Počas redukčného procesu atómy, alebo ióny prijímajú elektróny. Redukcia prebieha v našom tele pri vstrebávaní výživných látok potrebných pre vývoj, rast a omladenie tela.

Hodnoty ORP môžu byť pozitívne alebo negatívne.

Negatívna hodnota znamená, že roztok má voľné elektróny na odovzdanie. Čím negatívnejšia je hodnota ORP tým silnejšia je schopnosť odovzdať elektróny = silnejší a účinnejší antioxidant.

Zásaditá IOVA sa nazýva aj elektrónový donor – cielene a veľmi efektívne dodáva telu voľné elektróny, ktoré sa naviažu na voľné radikály. Počas tohto procesu sa z voľných radikálov stávajú stabilné molekuly kyslíka. Takto okysličená krv zabezpečí lepšie vstrebávanie výživných látok, zrýchli metabolizmus a navyše väčšie množstvo kyslíka ničí už poškodené bunky v tele.

Približnú hodnotu ORP vybraných nápojov nájdeš v tejto tabuľke:

Povedzme si !

Všetci chceme byť zdraví, dobre vyzerať a mať dostatok energie

Každý z nás hľadá jednoduché a dostupné riešenie, ideálne pre celú rodinu bez toho, aby nám pribudlo ešte viac povinností a výdavkov. 

MY MÁME RIEŠENIE!

Pravidelným pitím zásaditej vody vyplavíš z organizmu kyslé odpadové látky, pomôžeš acidobazickej rovnováhe tela, zvýšiš imunitu,  porazíš únavu, aj celulitídu 😉

Budeš sa cítiť a aj vyzerať lepšie !

S IOVOU môžeš !

Zdravie nie je všetko, ale všetko je ničím bez zdravia, povedal klasik. A tiež sa hovorí, že na zdraví sa šetriť nemá. Avšak buďme k sebe úprimní!  Koľko sme ochotní minúť na pilulky, ktoré nám majú “zázračne” rýchlo vyliečiť všetky možné neduhy? Fakt sú také “zázračné”? Fakt vyliečia?

Ionizovaná zásaditá IOVA má mimoriadne využitie v prevencii voči chorobám, a rovnako je veľmi účinná aj pri podpore organizmu pri liečbe

-
ORP
pH
<
€ / 1 deň / 1 osoba
<
€ / 1 rok

IOVA je štrukturovaná zásaditá voda s hodnotou pH 9,5. Neutralizuje vznikajúce prekyslenie tela, rozpúšťa, čistí a vyplavuje už nahromadený odpad. Zabraňuje jeho opätovnému ukladaniu v tukových vrstvách, čím významne pomáha udržiavať optimálne vnútorné prostredie pre zdravý život. S hodnotou ORP -500mV je najsilnejší, najprirodzenejší a najlacnejší antioxidant na trhu. Nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodná pre všetkých, vrátane detí, tehotných žien, či seniorov.

Ionizovaná voda IOVA  je neoceniteľným pomocníkom pre zdravie a zároveň šetrí nielen čas, ale aj peňaženku!

PS: Nič nemôže nahradiť správnu lekársku liečbu a starostlivosť, sme však presvedčení, že prevencia je tou správnou cestou k prirodzenému, rozumej zdravému životu.

Pi ako

Svetové osobnosti ako Oprah Winfrey, Bill Gates, Beyonce, Karel Gott a mnohí ďalší si doprajú to najlepšie.
Pijú ionizovanú vodu.

Aj ty môžeš piť ako celebrita!

Ionizovaná voda IOVA je najlepšia “hviezdna” voda pre teba a tvojich najbližších.

Vybrali sme to

Vieme, že vybrať ionizátor vody nie je jednoduché! 

Po 10 rokoch skúseností s ionizátormi a úpravou pitnej vody sme porovnali parametre dostupných ionizátorov: počet elektród, výkon, výšku pH, ORP, cenu, spoľahlivosť a vybrali sme tie najlepšie modely od najväčších svetových výrobcov. 

Nami vybrané ionizátory sú vyrábané v Južnej Kórei a majú platné certifikáty zdravotníckej pomôcky

Máš na výber: 

PULTOVÝ ionizátor (stojí na linke a  ovláda sa priamo na prístroji), alebo
PODPULTOVÝ ionizátor (ovláda sa batériou na linke, ale samotný prístroj je pod drezom)

ionizator_vody_IOVA_ONE

IOVA ONE

IOVA ONE

7 platňový pultový ionizátor s vysokým výkonom a ľahkým ovládaním. Vhodný aj na prenášanie.
iova-top-1.jpg

IOVA TOP

IOVA TOP

7 platňový podpultový ionizátor s vysokým výkonom, jednoduchým ovládaním a nádherným dizajnom.
IOVA MAX

IOVA MAX

IOVA MAX

11 platňový pultový ionizátor s najväčším výkonom. Nádherný dizajn s možnosťou vlastného polepu.
TYENT_UCE_11_ionizator_vody.jpg

IOVA LUX

IOVA LUX

11 platňový podpultový ionizátor, s nádherným dizajnom a najväčším výkonom. 5x ocenený titulom ionizátor roka.

Naše

Ionizátor už od mesačne

Teraz môžeš mať ionizátor už od 39€ mesačne cez splátkový systém QUATRO!

Pôžičku si vybavíš online cez náš eshop alebo osobne vo Vodnom Bistre na Hrnčiarskej 8 v Košiciach.

VIP karta

K ionizátoru vody ti pribalíme  VIP kartu v hodnote 50 € GRÁTIS. 


S VIP kartou máš k dispozícií množstvo zliav u vybraných partnerov ako sú
hotely, reštaurácie, obchody a pod… 

Viac informácií o VIP karte nájdeš na
vipcard.sk

Majsterka sveta odporúča

Za titul majsterky sveta som vďačná tvrdému tréningu a mojej najcennejšej pomocníčke IOVE. Po každom tréningu zrýchli moju regeneráciu a aj v bežnom živote mi pomáha udržať zásaditosť môjho organizmu. IOVA mi pri tréningu dodáva energiu, nevyhnutné minerály a dokonalo hydratuje moje svalstvo.
Nikola Krčová
Miss Fitness 2013

garancia vrátenia peňazí

Teraz máš jedinečnú možnosť kúpiť si ionizátor vody úplne bez starostí.

V prípade, že nebudeš spokojný, môžeš ionizátor vrátiť do 30 dní.

  • Poskytujeme záruku vrátenia peňazí zníženú o cenu filtrov a montáž.

Objednaj teraz a získaj

Objednaj si teraz ionizátor vody a získaj ionizátor (zvlhčovač) vzduchu v hodnote 100€ ZADARMO! 

Prvé platíme my 🙂

Poď ochutnať IOVU a vyskúšať všetky nami ponúkané ionizátory vody naživo,
v 1. VODNOM BISTRE na SVETE!

Nájdeš nás na Hrnčiarskej 8 (ulička remesiel) v Košiciach, Po-Pi od 9:00 do 16:00.

Stránku o vodnom bistre nájdeš tu:

 

KONTAKT

MAPA PARTNEROV

FACEBOOK